Chelsea-Showroom-London
ROK ZAŁOŻENIA: 2006

Castrads

Castrads, rodzinna firma założona w 2006 roku, rozpoczęła swoją działalność na wiejskiej farmie w angielskim Cheshire.

Jej początkowy zespół skupiał się na montowaniu i malowaniu grzejników żeliwnych. Dzisiaj firma jest pracodawcą dla około 65 osób, działającymi w czterech krajach.

Główna baza produkcyjna i siedziba firmy znajdują się pod Manchesterem, z dodatkowymi salonami w Londynie i Nowym Jorku oraz zakładem montażowo-wykończeniowym w Polsce, który obsługuje klientów z Unii Europejskiej. Specjalizacja firmy koncentruje się na żeliwie, z grzejnikami żeliwnymi jako flagowym produktem.

MISJA FIRMY

Etos i kultura Castrads

Misja Castrads skupia się na tworzeniu eleganckich grzejników, które przetrwają wieki.

Firma czerpie inspirację z doświadczeń historycznych inżynierów, modernizując systemy sterowania i zastępując azbestowe uszczelki na kevlarowe, zachowując przy tym ponadstuletnią konstrukcję grzejników żeliwnych.

Kultura firmy opiera się na czterech filarach: jakości, szacunku, skromności i elegancji. Castrads promuje zrównoważony rozwój, równość szans i godność w miejscu pracy, oferując pracownikom godziwe wynagrodzenie i system płac korzystny dla kobiet.

Nick-and-Adam-Baylis-at-Manchester-showroom-e1657208799157
OD POCZĄTKU

Historia Castrads

Założycielem Castrads jest Chris Baylis, którego dzieło kontynuują jego synowie, Nick i Adam.

Przed założeniem Castrads, Chris prowadził firmę RBS, specjalizującą się w handlu elementami architektonicznymi z odzysku od 1986 roku.

Fascynacja grzejnikami żeliwnymi marek takich jak American Radiator Company, Crane, Beeston, Bundy narodziła się w trakcie zbiórek materiałów i elementów z odzysku, co doprowadziło do założenia Castrads, firmy doceniającej kunsztowne konstrukcje grzejników żeliwnych.

Pracownicy

Ludzie Castrads

Przez ostatnie 15 lat zespół Castrads rozrósł się do 65 pracowników, działających w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Polsce. Wielu z nich jest z firmą od początku. Adam, COO firmy, chwali zespół za jakość ich pracy i troskę o klientów. W ramach szkoleń, sprzedawcy Castrads poznają produkty i systemy grzewcze, biorąc także udział w praktycznych zajęciach montażowych w siedzibie firmy.

staff-portraits-castrads
EmmelineI-665mm-Midnight-ink1.jpeg
EKOLOGIA

Wpływ Castrads na środowisko

Castrads dąży do minimalizowania swojego śladu węglowego, wykorzystując materiały podlegające recyklingowi i ograniczając emisję gazów cieplarnianych. Odnawiają również stuletnie grzejniki, mając na uwadze ich długowieczność. Siedziba główna w Manchesterze jest zasilana w 100% energią ze źródeł odnawialnych.

OFERTA

Produkty marki Castrads

Firma Castrads, jak się wydaje, jest jedyną w Wielkiej Brytanii, która aktywnie inwestuje w nowe technologie odlewnicze, wspierające rozwój technologii grzejników żeliwnych. Ich dedykowany zespół produktowy opracował linie Emmeline i Mercury, a planuje wprowadzenie na rynek trzeciej linii produktów, Celeste. Castrads szczyci się również przeniesieniem produkcji wielu elementów do Wielkiej Brytanii, szczególnie z regionu Black Country, znanego jako angielskie zagłębie przemysłowe.

Przyszłość Castrads

W perspektywie najbliższych trzech lat, Castrads planuje szereg inicjatyw na rzecz zwiększenia swojej zrównoważonej działalności. Firma zamierza przekształcić swój tabor pojazdów w pełni elektryczny, co znacznie zmniejszy ich wpływ na środowisko. Ponadto, w ramach swoich działań ekologicznych, Castrads planuje zastąpić stosowane obecnie gazowe piece na podczerwień, wykorzystywane do utwardzania powłok lakierniczych, nowoczesnymi piecami elektrycznymi. Jest to krok mający na celu dalsze ograniczenie emisji gazów cieplarnianych.

Firma skupia się także na poprawie izolacji swoich budynków, co przyczyni się do efektywniejszego wykorzystania energii. W dążeniu do jeszcze większej efektywności energetycznej, Castrads planuje zastosowanie pomp ciepła zamiast tradycyjnych kotłów gazowych do ogrzewania swoich obiektów. Te działania są częścią długoterminowej strategii firmy, mającej na celu nie tylko redukcję śladu węglowego, ale również promowanie zrównoważonego rozwoju i innowacji w branży.

2006
ROK ZAŁOŻENIA
>2000
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW
191
FIRM WSPÓŁPRACUJĄCYCH
6
SALONÓW
65
LICZBA PRACOWNIKÓW
857
ZAKOŃCZONYCH PROJEKTÓW