Najczęściej zadawane pytania

Dotyczące Zakupów w Naszym Sklepie

Czy posiadacie grzejniki dostępne od ręki w waszej ofercie, czy trzeba na nie czekać?

Nasza oferta obejmuje szeroki wybór popularnych modeli grzejników pokojowych i łazienkowych, które są dostępne od ręki w najczęściej wybieranej kolorystyce. Aby sprawdzić dostępność, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: artykulygrzewcze.pl i przejścia do kategorii produktów „Dostępne od ręki”.

Gdzie mogę zobaczyć rzeczywiste kolory grzejników?

Wiemy, że nic nie zastąpi rzeczywistego obejrzenia i dotknięcia produktu, dlatego stworzyliśmy bogatą ekspozycję, w której można zobaczyć i dotknąć grzejników w konkretnych wykończeniach lub przejrzeć wzorniki kolorystyczne. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu sprzedaży w Warszawie przy ulicy Bartyckiej 26, pawilon 211

Czy mogę zamówić grzejnik w niestandardowym rozmiarze?

Tak, w naszej ofercie posiadamy możliwość zamówienia grzejników w niestandardowych rozmiarach. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, a nasi specjaliści pomogą Państwu w doborze odpowiedniego rozmiaru i typu grzejnika. Zazwyczaj realizacja takiego zamówienia zajmuje około 3-4 tygodni.

Jakie są metody płatności za zakupione produkty?

W naszym sklepie internetowym można dokonać płatności za zamówione produkty za pomocą przelewu bankowego, płatności kartą kredytową lub przy odbiorze osobistym w salonie sprzedaży. W przypadku zamówień o wartości powyżej określonej kwoty, oferujemy także płatność w ratach. Szczegóły na temat płatności można znaleźć na stronie artykulygrzewcze.pl w zakładce „Płatności”.

Czy wysyłane przez nas grzejniki są dobrze zabezpieczone?

Nasze przesyłki powyżej 30 kg są starannie zabezpieczone i transportowane na palecie w pozycji leżącej, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia towaru podczas transportu.

Jak wysyłamy grzejniki, aby uniknąć uszkodzeń podczas transportu?
Krótsze grzejniki o długości poniżej 120 cm przewozimy na palecie euro, natomiast dłuższe grzejniki przewozimy na specjalnych paletach dłużycowych, które umożliwiają transport w pozycji horyzontalnej i gwarantują maksymalne bezpieczeństwo. Choć koszt palet dłużycowych jest wyższy niż euro palet, uważamy, że warto ponieść ten koszt, aby przesyłka dotarła do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Najczęściej zadawane pytania

Dotyczące Grzejników

Czy każdy grzejnik łazienkowy jest kompatybilny z grzałką elektryczną?

Wiele grzejników łazienkowych ma możliwość zastosowania grzałki elektrycznej, ale nie każdy. Przed dokonaniem zakupu zalecamy upewnienie się, czy dany grzejnik jest przystosowany do montażu grzałki elektrycznej, dzwoniąc pod numer telefonu 22 397 43 92.

Jak zamienić grzejnik wodny na wodno-elektryczny?

Najlepiej zdecydować się na sposób zasilania grzejnika już na etapie zakupu, aby dobrać odpowiednie zawory umożliwiające podłączenie grzałki. Jeśli jednak podjęliśmy decyzję o podłączeniu dodatkowego zasilania w trakcie użytkowania grzejnika, będziemy musieli wymienić zawory, o ile grzejnik ma możliwość podłączenia grzałki. Oczywiście, potrzebne jest także gniazdo elektryczne w niedużej odległości od grzejnika.

Jaka moc powinna mieć grzałka elektryczna w grzejniku łazienkowym?

Moc grzałki elektrycznej należy dobrać w zależności od parametrów grzejnika. Dobrać ją trzeba według mocy grzejnika przy parametrach zasilania instalacji wodnej 75/65/20°C. Należy sprawdzić, jaką wydajność podaje producent przy powyższych parametrach i wybrać grzałkę o mocy mieszczącej się w zakresie 75-100% tej mocy.

Czy montaż grzejnika jest trudny do wykonania samemu?

Montaż grzejnika nie jest trudny, ale wymaga pewnych umiejętności i narzędzi. Zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnego instalatora, aby mieć pewność, że montaż zostanie wykonany prawidłowo i bezpiecznie. W naszej ofercie posiadamy także usługi montażu, jeśli potrzebują Państwo wsparcia w tym zakresie.

Czy grzejnik chromowany ma niższą wydajność grzewczą niż grzejnik lakierowany?

Tak, ze względu na to, że powłoka galwaniczna w kolorze chromu ma mniejszą przewodność cieplną, wydajność grzejników w kolorze chromu jest zwykle o 20% niższa niż wydajność grzejników lakierowanych.

Czy można suszyć ubrania na grzejniku chromowanym?

Suszenie rzeczy na grzejniku chromowanym może prowadzić do uszkodzenia powłoki galwanicznej oraz utraty atrakcyjnego wyglądu. Ponadto, ważne jest zauważenie, że suszenie rzeczy na tym typie grzejnika nie jest objęte gwarancją. Zalecamy korzystanie z dedykowanych urządzeń do suszenia odzieży.

Jak dobrać moc grzejnika?

Przy wyborze odpowiedniego grzejnika do ogrzania pomieszczenia, należy przede wszystkim oszacować moc, która będzie potrzebna do jego skutecznego działania. Średnio można założyć, że zapotrzebowanie na moc wynosi 70-85 W/mkw pomieszczenia, a w łazienkach około 90-100 W/mkw w zależności od izolacji budynku.

Jednak warto pamiętać, że producenci podają moc grzejnika przy określonych parametrach instalacji, a podstawowym parametrem podawanym przez nich jest parametr EN442 normy europejskiej, gdzie wskazane są temperatury zasilania, powrotu oraz w pomieszczeniu. Dla przykładu, parametry instalacji dla sieci miejskiej wynoszą 75/65/20, a dla kotła kondensacyjnego 55/45/20, co wpływa na moc grzejnika i wymaga skorygowania jej za pomocą współczynników korekcyjnych.

Znaczenie parametrów: 75/65/20
Temperatura zasilania: 75°C, temperatura powrotu: 65°C, temperatura w pomieszczeniu: 20°C [75/65/20] – współczynnik 1

Przy doborze grzejnika do instalacji zasilanej kotłem kondensacyjnym należy sprawdzić dokładny współczynnik korekcyjny danego producenta, który zazwyczaj wynosi około 1,98. Dzięki temu można obliczyć, jaką moc grzejnika należy wybrać dla danego pomieszczenia.

Przykładowo, dla pomieszczenia o powierzchni 10 mkw i zapotrzebowaniu na moc wynoszącym 85W/mkw, moc potrzebna do ogrzania wynosi 850W. Przy zasilaniu z sieci miejskiej 75/65/20, moc grzejnika wynosi 850W, gdyż współczynnik korekcyjny wynosi 1. Natomiast przy zasilaniu kotłem kondensacyjnym 55/45/20, moc grzejnika wynosi 1683W, ponieważ należy pomnożyć zapotrzebowanie na moc przez współczynnik korekcyjny.

Schemat powyższego przykładu:

Pomieszczenie 10 mkw
Zapotrzebowanie mocy 85W x 10mkw = 850W

Przy zasilaniu z sieci miejskiej 75/65/20
Współczynnik 1 – czyli 850W x1 = 850W
850W to moc jest odpowiednia

Przy zasilaniu kotłem kondensacyjnym
55/45/20 – współczynnik 1,98 – czyli 850Wx 1,98 = 1683W
1683W – takiej mocy grzejnika musimy szukać

Warto także pamiętać o tym, że oprócz mocy grzejnika, ważnym parametrem jest także jego wymiar, który można dostosować do miejsca, w którym ma być zamontowany, manipulując jego wysokością, szerokością oraz głębokością.

Jakie kolory są dostępne bez dopłaty w grzejnikach?

Oprócz standardowego koloru białego, producenci oferują różne palety kolorów z dopłatą. Istnieją jednak firmy, które oferują więcej kolorów bez dopłaty.

Do czego służą grzejniki kanałowe?

Grzejniki kanałowe są idealne do pomieszczeń, w których znajdują się duże przeszklenia, takie jak tarasowe okna lub szklane ściany. Są one nie tylko funkcjonalne, ale także elegancko wpasowują się w aranżację wnętrza, zapewniając równomierne ogrzewanie w pobliżu okien.

Czy wymiana grzejnika płytowego na dekoracyjny wymaga przeróbek instalacji?

Wymiana grzejnika zależy od wyboru modelu, ale zazwyczaj wymaga zmiany zaworów i podłączenia do nowego przyłącza.

Czy do łazienki potrzebujemy grzejnika o większej mocy niż do innych pomieszczeń?

W łazience przyjmuje się taką samą moc, ale zwykle wybiera się większą moc, ponieważ większość osób preferuje cieplejszą temperaturę podczas kąpieli.
Odpowiednie parametry temperatury w pomieszczeniach to 20 stopni Celsjusza, natomiast dla łazienek zalecamy temperaturę 24 stopnie Celsjusza.

Dlaczego dolne rurki grzejnika elektrycznego są chłodne?

Grzejnik elektryczny posiada element grzewczy zamontowany w jednym z kolektorów, który naturalnie będzie najcieplejszym miejscem. Dolne elementy grzejnika natomiast są zawsze chłodniejsze. Jest to spowodowane strefą niegrzejącą w grzałce, która znajduje się na poziomie zaworu w wersji wodno-elektrycznej. Przy montażu w wersji elektrycznej strefa ta przesuwa się nieco w górę, co powoduje powstanie chłodniejszej strefy w dolnych elementach grzejnika.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Napisz do nas lub zadzwoń, chętnie odpowiemy!